Lista zapytań
Produkty

  O firmie

  Firma ZPHU Blachmix została założona 20 maja 1998 roku i prowadzi zdywersyfikowaną działalność, którą można podzielić na następujące obszary: handel nowymi i używanymi obrabiarkami do metalu, remonty maszyn i części zamienne, relokacje maszyn oraz świadczenie usług z zakresu obróbki mechanicznej, obecnie głównie dla ArcelorMittal Poland S.A.

  Dystrybucja nowych i używanych obrabiarek do metalu 

  Jednym z kluczowych obszarów działalności firmy ZPHU Blachmix jest dystrybucja używanych maszyn do obróbki metalu. Od lat posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku - nasze wieloletnie doświadczenie jak i wysoka jakość świadczonych usług sprawia, że liczba naszych zadowolonych klientów wciąż rośnie. Maszyny eksportujemy niemal do każdego kraju na świecie.  Firma Blachmix systematycznie poszerza ofertę nowych maszyn i obecnie jest przedstawicielem hiszpańskiego producenta tokarek konwencjonalnych i CNC firmy PINACHO oraz tajwańskiego producenta cent obróbczych oraz tokarek CNC, firmy HANNSA.

  Sprzedaż nowych maszyn pociągnęła za sobą konieczność rozszerzenia oferty o usługi serwisowe, tj. uruchomienie oraz naprawy wszelkiego rodzaju obrabiarek do metalu. Naszym atutem jest bardzo doświadczona i stabilna załoga składająca się z kilkunastu mechaników w tym specjalistów od hydrauliki i pneumatyki maszyn, dwóch elektryków, automatyków i operatorów CNC. W naszych szeregach jest miejsce i dla malarza który odświeży wygląd Państwa maszyny. Wykonujemy szybko i profesjonalnie naprawy wszystkich podzespołów obrabiarek taki jak: tokarki, frezarki, frezarki bramowe, prasy mimośrodowe i hydrauliczne, wytaczarki, dłutownice etc.

  Na życzenie klienta wykonujemy także modernizacje obrabiarek.

  Dysponujemy specjalistycznym oprzyrządowaniem i zapleczem technicznym - posiadamy niezbędne narzędzia do wykonywania tego typu usług. Jako jedna z nielicznych firm na rynku polskim w swoim zapleczu technicznym mamy interferometr laserowy umożliwiający precyzyjną kalibrację maszyn wieloosiowych i wielkogabarytowych. Posiadamy własny park maszynowy, w którym pracują specjaliści w zakresie obróbki skrawaniem, co umożliwiają nam wykonanie niezbędnych elementów na nasze potrzeby. Posiadamy także własny transport.

  Czas realizacji jest uzależniony od stopnia prac określonych przez klienta lub niezbędnych do wykonania w celu uruchomienia obrabiarki. W przypadku prostych usterek może wynosić nawet do 2 dni roboczych. W zakresie obrabiarek CNC kooperujemy ze specjalistami z prawie każdym najpopularniejszym sterowaniem w obecnym czasie takim jak: Siemens, Mazak, Fanuc, Fagor, Haidenhein.

  img

   

  Remonty maszyn i relokacje maszyn 

  Stale obserwujemy zmieniający się rynek, badając nowe potrzeby naszych klientów. Dlatego też wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom od 2014 roku wprowadziliśmy do swojej oferty nowe usługi z zakresu remontów maszyn do obróbki metalu. Wykonujemy remonty tokarek, frezarek, frezarek bramowych, wiertarek, szlifierek, pras hydraulicznych, mimośrodowych, krawędziowych, itp.

  Nasza oferta obejmuje:

  1. odbudowę
  2. modernizację
  3. remonty kapitalne maszyn
  4. naprawy bieżące
  5. naprawy awaryjne
  6. przeglądy maszyn

  Wykorzystując doświadczenia w zakresie napraw i remontów oraz produkcji maszyn oferuje kompleksowe usługi relokacji maszyn, urządzeń oraz całych zakładów i linii przemysłowych.

  Naszym atutem jest doświadczona załoga: mechanicy, elektrycy, automatycy, hydraulicy. Stabilność załogi sprawia, że nasi pracownicy posiadają kilkunastoletnie doświadczenie.

  Nasza oferta obejmuje:

  • demontaż maszyn w tym odłączenie od mediów
  • przygotowanie do transportu i załadunek
  • transport w Polsce i zagranicą
  • organizacja transportu ponadgabarytowego
  • montaż maszyn w tym przygotowanie fundamentu i wykonanie instalacji
  • podłączenie i uruchomienie maszyn i urządzeń
  • przenoszenie maszyn i linii produkcyjnych wewnątrz zakładu
  • złomowanie maszyn i urządzeń (posiadamy stosowne zezwolenia)
  • projektowanie, wykonanie i montaż dodatkowej infrastruktury
  • konserwacja i naprawa maszyn i urządzeń w zakładach przemysłowych
  • prace związane z przywróceniem miejsca po demontażu maszyny do stanu pierwotnego lub do wykorzystania w innym celu

  Obróbka mechaniczna

  Oprócz podstawowej działalności firma ZPHU Blachmix świadczy również usługi z zakresu obróbki mechanicznej. Posiadamy swój własny, dobrze rozwinięty park maszynowy. Od 2012 roku jako jedyna firma w Polsce świadczymy dla ArcelorMittal Poland S.A oddział w Krakowie usługi rozcinania wlewków i skrzepów kadzi pośredniej poprzez wprowadzenie nowej technologii cięcia.

  Solidnie wykonywane przez nas usługi skutkują podpisaniem kolejnych umów i otrzymywaniem coraz większej ilości zleceń.